Konkurs Piosenki o Janie Pawle II

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: poniedziałek, 16, październik 2017

09

Sułoszowa. W Szkole Podstawowej nr 1 w Sułoszowej 12 października 2017 roku odbył się Konkurs Piosenki o Janie Pawle II.

Czytaj więcej: Konkurs Piosenki o Janie Pawle II

Wierzę w Miłość

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: poniedziałek, 16, październik 2017

SDC14952

Pacanów. 14 października w Domu Sióstr odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie młodzieży. Tematem spotkania było „Wierzę w Miłość”. Dziewczęta z Pacanowa i okolic wraz z s. Bernardyną i s. Aleksandrą starały się na nowo dostrzec nowość tej fascynującej prawdy, że Bóg jest Miłością i kocha nas osobiście.

W programie spotkania było przyzywanie Ducha Świętego, wspólna praca – warsztaty, spotkanie ze Słowem Bożym – Jezusem Dobrym Pasterzem, modlitwa w kaplicy sióstr, był również czas na umocnienie naszych wzajemnych więzi, czyli Agapa. Tydzień wcześniej dziewczęta z s. Aleksandrą wzięły udział w spotkaniu dla młodych w Kielcach, organizowanym przez wspólnotę Koinonia św. Pawła.

s. Aleksandra Skorodzień

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeIdde94c50de5

Duchaczki z różańcem do granic

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: niedziela, 15, październik 2017

20171007 111647

W święto Matki Bożej Różańcowej, 7października,  z inicjatywy świeckich organizatorów i za aprobatą Episkopatu Polski, otoczyliśmy granice Polski modlitwą Różańcową. RÓŻANIEC DO GRANIC to wydarzenie religijne, które miało dwa etapy. W pierwszej części, wierni zgromadzili się w 22 diecezjach, 319 kościołach położonych wzdłuż całej granicy Polski – od wybrzeża, przez tereny wschodnie i południe aż po granicę zachodnią. Tam wysłuchali konferencji, wzięli udział w Eucharystii i adorowali Najświętszy Sakrament. Następnie przeszli w wyznaczone miejsce, zwane strefą modlitwy. Tam o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa, której towarzyszyły różne intencje, w tym prośba o nawrócenie, czy pojednanie, zdrowie i dobre relacje w rodzinach oraz pokój w ludzkich sercach w Polsce i na całym świecie.


Również siostry kanoniczki Ducha Świętego włączyły się we wspólną modlitwę u granic. Tak siostry relacjonowały ten wyjątkowy dzień:


Niedzica. Parafia św. Bartłomieja Apostoła była miejscem stacyjnym, gdzie zgromadziłyśmy się na wspólnej modlitwie „RÓŻANIEC DO GRANIC” (przy granicy polsko-słowackiej). Przyjechałyśmy z trzech wspólnot: z Krakowa z ul. Szpitalnej i z ul. Lotniczej oraz z Proszowic. Razem było 20 sióstr. Po wspólnej Eucharystii i modlitwie przed Najświętszym Sakramentem zostałyśmy bardzo serdecznie zaproszone na poczęstunek przygotowany przez Księdza Proboszcza wraz z Parafianami z Niedzicy. Około godz. 13:15 zaczęliśmy się rozjeżdżać i gromadzić przy swoich miejscach modlitwy. Dołączyłyśmy do parafii z Zielonek, gdzie wraz z parafianami stworzyliśmy kilka grup około 20 osobowych, w skład których wchodzili parafianie z Zielonek i my rozdzielając się po 4 czy 5 sióstr w każdej grupie, by wspólnie od godz. 14:00 rozpocząć wspólne odmawianie Różańca Świętego, który miał różne formy, jak trzymanie się za ręce, czy klęczenie na części Bolesnej. Z wielką wiarą, nadzieją i miłością odmawiałyśmy kolejne części Różańca Świętego, by wspólnie modlić się do Maryi – naszej Najlepszej Matki.
Chwała Panu, że mogłyśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym i historycznym wydarzeniu dla naszej Ojczyzny jak również dla nas samych. To był szczególny czas doświadczenia mocy i łaski Bożej. Pomimo chłodnego wiatru, przez chmury nie raz przebijały się promienie słoneczne.

s. Zofia Lipowiecka

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeId3694535563


W ramach wielkiej modlitwy „RÓŻANIEC DO GRANIC” nasze siostry: s. Valeria, s. Dawida i s. Christella udały się z pielgrzymką autokarową z parafii Matki Bożej Królowej Polski Zgromadzenia Księży Marianów (Warszawa Marymont) do Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie, przy granicy z Białorusią (razem 105 osób). O godz. 12 została odprawiona Eucharystia a następnie pielgrzymi procesyjnie przeszli z figurą Matki Bożej Fatimskiej do strefy modlitwy nad rzeką Bug, gdzie odmówiono cztery części różańca świętego. W modlitwie udział wzięło ok. 5.000 pielgrzymów. Inne Siostry naszej wspólnoty modliły się w kościele parafialnym Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie prowadząc przed Najświętszym Sakramentem Modlitwę Różańcową, przeplataną śpiewem, z udziałem poszczególnych grup parafialnych.

s. Honorata Juchniewicz

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeId8e51344903


S. Antonina razem z s. Benigną były w Cieszynie - Pastwiskach. W pobliżu granicy polsko-czeskiej.

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeId73a40d72e3


W ogólnopolską akcję szczególnej modlitwy różańcowej za Polskę i cały świat włączyła się również wspólnota sióstr z Międzybrodzia Bialskiego. Siostry: s. Cezaria, s. Józefa i s. Boguchwała udały się do kościoła pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Ustroniu-Polanie by wraz z ok. 300 pielgrzymami z Piotrkowa Trybunalskiego, Kielc, Jaworzna, Zabrza i wielu innych miejscowości wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny. Po konferencji, wspólnej Eucharystii i adoracji chętni mogli udać się na Czantorię, aby na samej granicy polsko - czeskiej modlić się na różańcu. Pozostałe osoby modliły się w kościele parafialnym rozważając tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne. Natomiast s. przełożona Irena i s. Jadwiga włączyły się w ten modlitewny szturm do nieba na miejscu wraz z licznie przybyłymi parafianami.

s. Boguchwała Perlak

 

Z naszej leżajskiej wspólnoty na różaniec do granic udały się: s. Bogusława s. Innocenta i s. Alina. Wyjazd był zorganizowany przez osoby świeckie a opiekunem pielgrzymki o. Samuel OFM. Kościołem stacyjnym była parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Sierakoścach przy granicy polsko-ukraińskiej niedaleko Kalwarii Pacławskiej. Wszystko odbyło się według zaproponowanego przez Kościół programu...
Było to WIELKIE i HISTORYCZNE wydarzenie i autentyczne świadectwo wiary oraz patriotyzmu - naszego narodu! CHWAŁA PANU za to! Pielgrzymi byli świadomi po co tu przyjechali, to było widać po ich skupieniu i rozmodleniu... a na koniec Pan przypieczętował to przepiękną tęczą - na znak przymierza ze swoim ludem.

s. Alina Winiarska

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeIdb78e7a7066


W ramach akcji „Różaniec do granic” siedem sióstr ze wspólnoty lubelskiej udało się wraz z pielgrzymami parafii pw. Św. Mikołaja do położonej na wschodzie Lubelszczyzny wsi Świerże koło Dorohuska, graniczącej z Ukrainą. Tam siostry uczestniczyły w Mszy św. a następnie wyruszając około 2 km wzdłuż lewego brzegu rzeki Bug, modliły się razem z obecnymi tam pielgrzymami. Podniosłość atmosfery i wspólnotowość - to dwie cechy, które wyróżniały to nasze modlitewne spotkanie.

s. Weronika Kanadys

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeId858ed15482

(fot.  Agnieszka Gieroba/ Foto Gość)


Siostry z Pacanowa wraz z wychowankami Domu Ojca Gwidona przyjechały do Piwnicznej, aby przy granicy polsko-słowackiej modlić się na różańcu. Do tej strefy modlitwy przybyły też siostry z Chmielnika: s. Konstancja i s. Damaria. Po wspólnej modlitwie ok.4 tysiące osób ruszyło do granicy państwa, na most na Popradzie wiodący w kierunku Słowacji. Druga grupa wyszła zielonym szlakiem w góry, a trzecia pozostała na placu przy piwniczańskim kościele. O godz. 14 wszyscy odmówili cztery części Różańca w intencji ojczyzny i pokoju na świecie. Do modlitwy na moście na Popradzie dołączyli Słowacy, którzy poprowadzili trzecią część Różańca.

s. Celina Wierzchowska

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeId74e5affa8e

  (fot. / CSS)

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeIdd696c69cd5

(fot: ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość)

 

 

 

 

 

Duch Święty w Starym Testamencie

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: niedziela, 15, październik 2017

DSC07265

Kraków, Szpitalna. 9 października po wakacyjnej przerwie odbyła się pierwsza Huta Ducha Świętego pt.: „Duch Święty w Starym Testamencie”.

Czytaj więcej: Duch Święty w Starym Testamencie

Porekolekcyjne spotkanie pełne radości

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: niedziela, 15, październik 2017

DSC 0034

8 października 2017 roku miało miejsce miłe spotkanie porekolekcyjne dla dzieci z Sułoszowej i animatorów tegorocznych Rekolekcji Gwidonowych.

Czytaj więcej: Porekolekcyjne spotkanie pełne radości

Przyjaciel kocha w każdym czasie

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: środa, 11, październik 2017

IMG 5675

Chmielnik. 7 października kolejny raz 25-osobowa grupa młodzieży z Chmielnika Młodzi Miłosierni uczestniczyła w spotkaniu prowadzonym przez Siostry z Koinonii Św. Pawła w Kielcach. Tematem rozważań była PRZYJAŹŃ. Siostry ukazały nam jej wartość i piękno na przykładzie relacji Dawida i Jonatana. Wiemy, że prawdziwa PRZYJAŹŃ jest możliwa tylko wtedy, gdy Bóg jest w jej centrum. Na warsztatach, otrzymaliśmy konkretne wskazania, co robić by być dobrym przyjacielem i mieć prawdziwego przyjaciela, jak ważny jest czas, spotkanie, zaufanie, wzajemny szacunek i pragnienie dobra drugiej osoby. Warto zadbać o prawdziwą PRZYJAŹŃ, bo tak jak mówi Św. Augustyn: „ Bez przyjaciela nic nie wydaje się przyjazne .”


s. Gracjana CSS

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeId5aaa29636c

Koronka na ulicach

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: sobota, 30, wrzesień 2017

WP 20170928 15 03 50 Pro

 Pacanów. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat, 28 września, wierni gromadzą się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Również siostry, wychowankowie Domu Ojca Gwidona i mieszkańcy Pacanowa zgromadzeni na pacanowskim rynku włączyli się we wspólną modlitwę.

s. Celina CSS

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.kanoniczki.pl/news/z-kraju#sigFreeId9ad7ff84e3

Powakacyjne spotkanie Czcicieli Ducha Świętego

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: środa, 27, wrzesień 2017

SAM 0138

Kraków, Lotnicza. Dnia 26.09.2017r. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie grupy modlitewnej Czcicieli Ducha Świętego.

Czytaj więcej: Powakacyjne spotkanie Czcicieli Ducha Świętego

Pod prąd - rekolekcje w Leżajsku

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: środa, 27, wrzesień 2017

rekolekcje lezajsk 09 2017

Leżajsk. Iść "pod prąd", czyli w górę, poszukiwać źródła,sensu swojej egzystencji, pochylać się nad tematem przemijania, samotności, inności, zdolnością zdumiewania się, odnajdywać Stwórcę w świecie - te refleksje, które zdolny jest podjąć człowiek towarzyszyły dziewczętom na rekolekcjach w Leżajsku w dniach 22-24 września br.

Czytaj więcej: Pod prąd - rekolekcje w Leżajsku

Skupienie dla szkół średnich, studentów i studentów+

Kategoria: Z kraju
Opublikowano: środa, 27, wrzesień 2017

02

To czas formacyjnego zatrzymania się nad sobą, wyciszenia chaosu świata, wyhamowania w codziennym zabieganiu i extremalnego wyrwania chwili ze swojego życia, by oddać ją całkowicie Bogu.

Czytaj więcej: Skupienie dla szkół średnich, studentów i studentów+

Artykuły pokrewne

Mamy szczególne nabożeństwo
do Ducha Świętego

Czcimy Chrystusa
w cierpiącym człowieku...

 

Maryja jest nam wzorem
uległości Duchowi Świętemu